Wybieramy najlepszą ofertę kredytową

Wybieramy najlepszą ofertę kredytową

Wybór odpowiedniego kredytu to nie lada wyzwanie i często niezwykle stresujące zadanie. Aktualnie oferta banków jest naprawdę ogromna i łatwo zagubić się w gąszczu sloganów reklamowych, proponowanych rozwiązań czy najlepszych promocji. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze parabanki, kasy spółdzielcze, a gdzieś na samym końcu jesteśmy my wraz z decyzją, którą musimy podjąć. Jako że zawsze powinniśmy wybierać najbezpieczniejsze oferty kredytowe, skupimy się dzisiaj na produktach bankowych. Zaczynajmy.

Jaki rodzaj kredytu będzie dla nas najlepszy?

Istnieje mnóstwo rozwiązań kredytowych, na które możemy się zdecydować. Wszystko zależne jest od tego, na co chcemy przeznaczyć pieniądze. Jeżeli mamy jasno sprecyzowany cel jak na przykład kupno mieszkania czy nowego samochodu to od początku wiemy, że rozwiązaniem dla nas jest odpowiednio kredyt mieszkaniowy i kredyt samochodowy. Istnieją również kredyty hipoteczne, odnawialne, a także te przeznaczone dla firm. Najprostszym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy, który najłatwiej otrzymać i który jest niezwykle wygodny, dzięki temu, że pieniądze możemy spożytkować, w jakikolwiek chcemy sposób.

Na co zwrócić uwagę?

Kiedy zdecydujemy się już na konkretny rodzaj kredytu, powinniśmy zwrócić uwagę na jego koszt całkowity. Zapoznajmy się z oprocentowaniem, wysokością prowizji, a także RRSO. Dowiedzmy się, czy konieczne jest wykupienie ubezpieczenia, co podniesie koszty kredytu, a także, jaki jest termin jego spłaty i okres kredytowania. Zawsze dokładnie czytajmy umowę. Jeśli znajdziemy w niej jakiekolwiek zapisy, które nam nie odpowiadają lub których nie rozumiemy, nie bójmy się pytać o to pracowników banku. Jeśli Ci nie udzielą nam wyczerpującej odpowiedzi, możemy zgłosić się do doradcy finansowego, który wytłumaczy nam każdy punkt umowy, krok po kroku.

Przede wszystkim rozsądek

Najważniejsze to kierować się rozsądkiem. Zapewne słyszeliście to milion razy, ale skoro wszyscy tak twierdzą, to zapewne coś w tym jest. Jeżeli kredyt nie jest nam niezbędny, to nie decydujmy się na niego. Jeśli już podjęliśmy decyzję o skorzystaniu z niego, to dokładnie przejrzyjmy oferty, czytajmy umowę i jeśli cokolwiek nas niepokoi to bez wahania zrezygnujmy z jej podpisania. Bądźmy rozsądni i ostrożni, ostatecznie to my będziemy spłacać zaciągnięty kredyt.

Podziel się!