Kredyt gotówkowy. Kilka podstawowych informacji.

Kredyt gotówkowy. Kilka podstawowych informacji.

Na samym początku rozjaśnijmy nieco nomenklaturę. Wiele osób stawia znak równości pomiędzy pożyczką a kredytem gotówkowym. Wszak i tu, i tu otrzymujemy gotówkę, którą możemy spożytkować niemal na dowolny cel. Analizując obie formy pozyskiwania dodatkowych środków finansowych, można zauważyć, że od strony prawnej nie są sobie równe. Kredyt gotówkowy jest usługą bankową i nie może być udzielony przez żadne inne instytucje, w tym parabanki. Skoro wiemy już, o czym mowa, przejdźmy do konkretów.

Wydajemy pozyskane pieniądze

Z reguły bank nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Mówiąc wprost, za pozyskane pieniądze możemy kupić nowy sprzęt kuchenny, spłacić zaległe zobowiązania albo po prostu wspomóc domowy budżet. Nie musimy precyzować tego w umowie, co jest niezwykle wygodne i pozwala dysponować pieniędzmi zgodnie z naszymi aktualnymi potrzebami. To ogromna zaleta kredytu gotówkowego, o której należy pamiętać.

Kredyt dla każdego?

Ubieganie się o przyznanie kredytu gotówkowego jest bardzo proste. Bank nie wymaga żadnych zabezpieczeń, jedynie niekiedy prosi o zaświadczenie o zatrudnieniu i osiąganych przychodach. Jednak w wielu sytuacjach wystarczy oświadczenie, w którym deklarujemy wysokość naszych zarobków. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, bank również nie wymaga deklaracji, na jaki cel przeznaczymy środki. W dzisiejszych czasach bez problemu możemy ubiegać się o kredyt za pośrednictwem internetu, co jest niezwykle wygodne.

Wybieramy kredyt gotówkowy

Oferta kredytów gotówkowych jest niezwykle duża i powinniśmy się z nią szczegółowo zapoznać, zanim podejmiemy decyzję. W pierwszej kolejności spróbujmy zawęzić pole wyboru, odrzucając oferty banków, które z jakichkolwiek względów nam nie odpowiadają – wybierzmy banki posiadające dobrą reputację. Następnie analizujmy oferty pod kątem odsetek, opłat dodatkowych takich jak prowizja od udzielenia kredytu, okresu kredytowania i innych dodatkowych opcji, które proponuje bank. Przede wszystkim kierujmy się rozsądkiem i starajmy nie zadłużać, jeśli nie jest to konieczne.

Podziel się!