Wypełniamy wniosek kredytowy

Wypełniamy wniosek kredytowy

Kiedy ubiegamy się o kredyt, powinniśmy zrobić wszystko, by w oczach banku wypaść jak najlepiej. Pieniądze, które staramy się pożyczyć, przeważnie potrzebne są nam na coś istotnego jak na przykład nowy samochód czy wymarzone mieszkanie. Warto, więc naprawdę się postarać, by maksymalnie zwiększyć swoje szanse na pozytywną odpowiedź ze strony banku. Jednym z najważniejszych elementów jest wniosek kredytowy. Jego poprawne wypełnienie może być dla nas przepustką do otrzymania kredytu. Podpowiadamy jak to zrobić.

Kilka słów o wniosku

Wniosek kredytowy to dokument, który musimy wypełnić i złożyć w banku w celu rozpoczęcia procesu weryfikacji naszej zdolności kredytowej. Przy kredytach opiewających na wyższe kwoty jest on niezbędny i nie ma możliwości zastąpienia go w żaden sposób. Powinniśmy udostępnić jak najwięcej informacji, dzięki którym bank poczuje się bezpiecznie i wypłaci nam środki w ramach kredytu. Co najważniejsze, zawsze podawajmy prawdziwe informacje, ponieważ bank i tak je wszystkie zweryfikuje, a jakiekolwiek kłamstwo przekreśla nasze szanse na otrzymanie kredytu.

Jak wypełnić wniosek?

Przede wszystkim wypełniamy cały wniosek. Każde pole musi zostać zapisane. Jeśli nie jesteśmy pewni, jakich informacji bank od nas wymaga czy nie do końca rozumiemy zapytanie na wniosku, skontaktujmy się z oddziałem banku bądź zadzwońmy na infolinie, a na pewno zostaniemy poinstruowani, co i jak zrobić. Jak już wyżej wspomnieliśmy, podajmy prawdziwe dane. Nie warto niczego wymyślać, nawet jeśli miałoby to nas przedstawić w lepszym świetle. Na końcu i tak prawda wyjdzie na jaw, tak, więc trzymajmy się jej od początku. Również banalne błędy mogą zaprzepaścić naszą szansę, dlatego przejrzyjmy dokument dwa lub trzy razy i sprawdźmy, czy złożyliśmy swój podpis we wszystkich przeznaczonych do tego miejscach. Postarajmy się również czytelnie wypełnić wniosek, a najlepiej zróbmy to na komputerze. Nie spieszmy się, ze spokojem wypełnijmy wszystkie pola, a potem sprawdźmy je kilka razy. Przeczytajmy wszystko i zastanówmy się, co sami pomyślelibyśmy o osobie, która dostarczyłaby nam taki wniosek. W razie jakichkolwiek wątpliwości wprowadźmy poprawki. Kiedy złożymy go w banku, nie będzie już na nie miejsca.

 

Podziel się!